| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2018

(ВИДЕО) Шкендија го преслуша Олимпик Доњецк (4:1)

Со головите на Жуниор, Радески, Ибраими и Шефити, тетовци убедливо триумфираа над тимот од Украина

Прва победа на Шкендија во Анталија во текот на овие подготовки. Совладан е составот на Олимик Доњецк со 4:1, и тоа со головите на Жуниор во 11., Радески во 57., Ибраими во 72. и Шефити 80. минута. Украинците стрелаа преку Счасливцев во 55. минута. Во текот на целиот меч Шкендија беше таа што доминираше, што играше добро и противникот може да биде задоволен што прими само четири голови.

ГОЛОВИТЕ НА ШКЕНДИЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОВДЕ:

 Датум: 26.01.2018, 15:04
Статијата е прочитана 1486 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense