| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018

Струга со Вељаноски загуби од Дрита Гњилане

*Второлигашот го одигра првиот пријателски меч зимава загуби од косовска Дрита Гњилане.

Второлигашот Струга Стим Љум предмалку го одигра првиот меч зимава. Загуби од Дрита од Гњилане. Конечниот резултат 0:1, за косоварите. Новитет пак во таборот на стружани покрај голманот Филип Трајчевски, Антонио Каланоски е и Наум Вељаноски кој пред неколку дена се приклуќи на екипата. За тимот на Струга Трим Љум следуваат мечевите против Академија  Охрид на 31. на трети против Гостивар, како и со српски Јавор на десетти фебруари.


 Датум: 27.01.2018, 16:11
Статијата е прочитана 862 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense