| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.06.2017

Вардар е најброен тим на ЕП во Полска

Дури шест играчи од нашиот првак има македонскиот национален тим

Вардар даде најмногу репрезентативци на актуелното Европско првенство кое се одржува во Полска. Македонската млада селекција има дури шестмина играчи од екипата на шампионот. Станува збор за голманот Игор Алексовски, потоа Дарко Велковски, Бесир Демири, Висар Муслиу, Бобан Николов и Петар Петковски. Алексовски, Велковски, Демири и Николов ги одиграа двата меча до сега на ЕП.
Инаку Вардарци даваат и сениорски репрезентативци на Македонија, и тоа двајца: Филип Гачевски и Стефан Спировски.Датум: 21.06.2017, 14:36
Статијата е прочитана 3203 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense