| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2018

Одлуката за „младинецот“ на Шкендија одложена за петок

Поради многу спротиставени мислења, ФФМ реши одлуката по жалбата на А. Пандев да ја одложи за во петок

И покрај напорите на членовите на комисијата на ФФМ која денеска решаваше за случајот „младинец“ на Шкендија и по жалбата на струмичани, одложена е одлуката за во петок. Причината поради ова одложување се многуте спротивставени мислења меѓу членовите на комисијата.
Да се потсетиме дека струмичани се жалеа до ФФМ, а дознаваме дека се  жалел и Вардар како трета страна, поради тоа што тетовци на неделниот меч со А. Пандев од 21. до 36. минутаа играа без младинец по исклучувањето на Фазлагиќ, потоа во игра влезе исто така младинецот Шефити. Струмичани сметаа дека Шкендија ги прекршила правилата на ФФМ.
Сепак останува да почекаме до петок.Датум: 27.02.2018, 12:53
Статијата е прочитана 1620 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense