| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.01.2018

Шкендија од утре се сели во Охрид

*Термини за одигрување на контролни мечеви се 12 и 16 јануари, но само ако се најдат адекватни противници

По 5-6 дневниот воведен дел од подготовките, одработен во Тетово, фудбалерите на Шкендија заедно со својот стручен штаб и дел од раководството, од утре се селат во Охрид. Покрај брегот на Охридското езеро, во мирна и релаксирана атмосфера, момците на стратегот Ќатип Османи, покрај вообиачените тренинзи би требало да одиграат и две пријателски средби. Термините за нив се 12 и 16 јануари, но ако не се најдат адекватни противници тогаш играчите на есенскиот првак ќе ги одмерат силите меѓусебе. Во Охрид тетовци ќе престојуваат до 16 јануари, за да потоа од 20 овој месец експедицијата се сели во Анталија.Датум: 08.01.2018, 16:14
Статијата е прочитана 607 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense