| контакт | маркетинг

03.02.2018

Весели стана јуниорски европски вицепрвак во карате

Фаик Весели и донесе сребро на Македонија на ЕП во карате за јуниори

Голем успех на нашиот каратист Фаик Весели, кој на ЕП за јуниори стана вицепрвак и со тоа на Македонија и донесе сребрен медал. Во финалето Весели во категоријата до 61.кг, загуби од Башхлиев од Азербејџан.Датум: 03.02.2018, 18:14
Статијата е прочитана 394 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense