| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.03.2017

Грнчаров и Глигоров во Вардар до 2018 година

Капитенот и заменик капитенот ја продолжија својата верност до јуни следната година

ФК Вардар ги продолжи договорите со Бобан Грнчаров и Никола Глигоров. Тие се обврзаа на верност кон „црвено - црните“ до јуни следната 2018 година. Капитенот и заменик капитенот на шампионот значи и во следниот период ќе бидат дел од тимот на нашиот најтрофеен клуб. Грнчаров досега има 111 официјални настапи за Вардар а Глигоров пак 178.Датум: 22.03.2017, 13:22
Статијата е прочитана 1294 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense