| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.08.2017

УЕФА немилосрдна кон Вардар

Како што беше и најавено, Вардар е казнет од страна на УЕФА за лоша организација на мечот против Малме во Струмица. Шампионот „олеснет“ за 55.000 евра

Македонскиот првак Вардар од страна на УЕФА е казнет со парична голба од 55.000 евра поради лоша организација на мечот од второто квалификациско коло од лигата на шампионите против шведскиот Малме. Ваков расплет на настаните со оглед на збиднувањата на мечот беа и очекувани затоа што европската куќа на фудбалот е немилосрдна кога станува збор за организацијата на мечевите. Пред се тука се мисли, на фрлените предмети во терен, недолично однесување на публиката, блокирање на скалите на трибините и сл.
Датум: 02.08.2017, 11:37
Статијата е прочитана 1306 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense