| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.11.2017

„Балисти“ слават 25 години постоење

Навивачите на Шкендија ќе го прослават јубилејот на 27. ноември со концерт во спортската сала во Тетово, а дополнително ќе се одлучи дали тоа ќе биде против Ренова или пак против Пелистер кога станува збор за натпреварите

Навивачката група „Балисти“ кои се верни поддржувачи на тимот на Шкендија, наскоро ќе прослават јубилеј 25. години постоење. Поточно, главната прослава ќе се случи на 27. ноември во спортската сала во Тетово, а претходно ќе биде одлучено дали тоа ќе биде на натпреварот проти Ренова, или пак против Пелистер кога станува збор за мечевите од шампионатот. Ренова е домаќин на тој дуел, и преговорите околу целата работа се во тек, а и доколку не се најде заеднички јазик со овој ривал, тогаш дефинитивно „Балисти“ ќе прослават во последното коло од есенскиот дел од шампионатот кога во Тетово ќе гостува Пелистер.

 Датум: 21.11.2017, 10:45
Статијата е прочитана 3270 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense