| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017

Ќе има ли седма среќа за Македонија?

Вечерва на „Телеком Арената“ во Скопје нашата најдобра селекција ја дочекува Шпанија, гигантот на европскиот и светски фудбал. Билансот е катастрофален, шест меча и шест порази

Може ли Македонија конечно во седмиот меѓусебен меч со Шпанија да дојде барем до реми. Вечерва на „Телеком Арената“ во Скопје, нашата најдобра фудбалска репрезентација ја дочекува „Црвената Фурија“ во натпревар од квалификациите за СП во Русија 2018 година. На досегашните пет квалификациски и еден пријателски средби, Македонија има шест порази со гол разлика 3:18. Двата гола на Пандев на 12.08.2009 година кога по првото полувреме водевме со 2:0, на крајот загубивме со 2:3 и оној погодок на Агим Ибраими од пенал на 08.09.2014 година во Валенсија кога загубивме со 1:5.


 Датум: 11.06.2017, 18:06
Статијата е прочитана 793 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense