| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.09.2017

Несторовски вечерва „брка“ рекорд

Македонскиот голгетер може да стане првиот кој што ќе постигне пет голови во еден квалификациски циклус

Вечерва Илија Несторовски ќе има големи мотиви да постигне гол на натпреварот со Израел. Македонскиот голгетер до сега има четири погодоци во овие квалификации, и доколку биде стрелец и вечерва, тогаш ќе биде рекордер по бројот на голови во една кампања од нашите играчи.
Несторовски во квалификациите даде гол против Италија, Израел и два гола против Лихтенташјн. Токму во дуелот со Лихтенташјн пропушти можност да постигне пет гола и да го сруши рекордот откако не реализираше пенал.
Сепак, шанса ќе има вечерва кога ќе се обиде да постигне гол и на реваншот со Израел.Датум: 02.09.2017, 20:26
Статијата е прочитана 803 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense