| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2018

Аврамовски не е потешко повреден

Нашиот интернационалец може да здивне. Неговото колено не е тешко оштетено и тој наскоро ќе се врати н а терен.

Даниел Аврамовски не е тешко повреден. Ова го покажаа предмалку завршените прегледи на нашиот интернационалец кој на мечот против Слован поради лошиот терен го повреди коленото и со болна гримаса излезе од мечот. Одпрво сите помислија на најлошото тренерот на Војводина здаваше загрижувачки изјави но сепак, не е најстрашното како што се претпоставуваше.
„Добро е. Немам скинати лигаменти. Се работи за поситна повреда, од прв степен медицински кажано. Нема премногу да одуствувам наскоро се враќам на терен„ - вели Аврамовски за Македонски Спорт.


 Датум: 29.01.2018, 13:10
Статијата е прочитана 353 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense