| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.11.2017

Тиквеш казнет со одземање на 4 бодови

Дисциплинската Комисија на ФФМ ги казни кавадарчани со минус три бода за играње без младинец но и со минус еден бод зошто младинската екипа на овој тим немала доволно настапи

ФК Тиквеш е казнет со одземање на четири бода. Ова е одлука Дисципплинската комисија на ФФМ. Па така сега кавадарчани ќе имаа 17 бодови. Првата казна е одземање на три бода поради неправилен настап и играње без младинец на мечот со Кожуф, додека втората е поради неиграње на нивната младинска екипа, ова се казнува со еден бод.Датум: 29.11.2017, 15:49
Статијата е прочитана 3975 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense