| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.12.2017

„Појаки“ сме и од Англија

Бо битката каде да се игра квалификацискиот турнир од елитната фаза ја „победивме“ Англија. Имаме историска шанса за успех и пласман на ЕП.

Турнирот од елитната фаза во квалификациите за репрезентации до 19. години ќе се игра во Скопје. Предмалку Македонија ги доби противниците, а веднаш потоа и правото да биде домаќин на турнирот каде што покрај ние ќе учевствуваат уште и Англија, Унгарија, Летонија. Ова секако дека историска шанса за нашите млади фудалери, ако се знае дека во првичната квалификациска група обезбедивме три победи. Во битката за органозација и на овој туннирја победивме Англија, која нормално исто така посакуваше да биде домаќин. Бевме домаќини на тој турнир, очигледно одлично сме се покажале како домаќини и сега ни се дава нова шанса. Турнирот треба да се организира некаде во месец мај 2018 година.


 Датум: 06.12.2017, 12:12
Статијата е прочитана 1537 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense