| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.06.2017

Велкоски пристигна во Сараево, утре потпишува за „бордо“ тимот

Попладнево Крсте Велкоски беше дочекан од новинарите на сараевскиот аеродром. Се најавува потпис за Сараево во текот на утрешниот ден

Крсте Велкоски е пред враќање во ФК Сараево. По заминувањето од Малезија, се чини се остварува она што се најавуваше подолго време. Тој попладнево пристигна на сараевскиот аеродром а утре се очекува официјалзирање на трансферот.

*Фотографиите се позајмени од Спорт1.ба


 Датум: 27.06.2017, 17:49
Статијата е прочитана 3414 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense