| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.05.2017

Вардаров ден за простување

Мечот Вардар – Силекс нема резултатско значење туку напротив, овој меч има само една цел. Да заврши па Вардар и официјално да биде прогласен за шампион

Пред стартот на мечот пак, на повеќемина им беа доделени пригодни награди за спомен и простување од дресот на Вардар. Во прв ред тоа беа Влатко Гроздановски, Благоја Љамчевски потоа спортскиот новинар Златко Калински. Од друга страна пак Силекс му се заблагодари на долгогодишниот нивен голман Горан Симов.Датум: 31.05.2017, 17:50
Статијата е прочитана 2646 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense