| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.11.2017

Ангеловски го повика Маркоски

По серијата на откажувања за пријателскиот меч со Норвешка, селекторот го повика играчот на Работнички

После серијата на откажувања на селекторот Ангеловски, кој нема да смета на Несторовски, Муслиу и Ѓорѓев, националниот тим ќе се „освежува“ со нов играч. Станува збор за Кире Маркоски од Работнички, кој што веќе има повици за сениорскиот национален тим на Македонија. Тој е еден од играчите кои што играше за младата селекција на Македонија

Неизвесен е настапот на Аријан Адеми. Неговите шанси да игра се 50% откако се жали на повреда. Кире Ристевски, пак, ќе се појави на прозивката на репрезентацијата, но и натаму ќе биде неизвесен за настап на националниот тим.
 Датум: 06.11.2017, 16:04
Статијата е прочитана 1950 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense