| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.07.2017

Јашароски дел од Шкупи

Нов напаѓач на Чаир, замена за Јасир Асани

Ален Јашароски својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Шкупи. Напаѓачот денеска и се приклучи на екипата на подготовките во Маврово, и наскоро треба да го официјализираа своето преминување на Чаир. Претходно тој настапуваше за Македонија ЃП, а по испаѓањето на овој клуб во втората лига, реши да си замине од таму.

 

 


 Датум: 27.07.2017, 13:45
Статијата е прочитана 1833 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense