| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2017

Сега и Сасуоло го посакува Илија

И натаму се зголемува бројот на екипите кои се заинтересирани за услугите на Илија Несторовски.

По сиот силен интерес кој го пројавуваа повеќе клубови во Италија, Шпанија и Англија, најново е тоа што Сасуоло го посакува во своите редови Илија Несторовски. Според медиумите во Италија, Нестор бил една од трансферните цели за во иднина на тимот од Серија А.

Повеќе во денешното печатено издание на „Македонски спорт“.Датум: 24.01.2017, 10:31
Статијата е прочитана 1305 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense