| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.03.2017

Еуромилк и тренерот Димовски се разделија

Од денеска клупата на „млекарите“ остана празна откако второлигашот од Лисиче и Љупчо Димовски пријателски се разделија

Љупчо Димовски не е повеќе шеф на стручниот штаб на Еуромилк. Денеска тој со раководството на второлигашот од Лисиче пријателски се раздели. Во текот на утрешниот ден ќе се знае кој ќе биде новиот тренер на екипата на Еуромилк која има високи амбиции сезонава.

 Датум: 28.03.2017, 19:31
Статијата е прочитана 2235 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense