| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.06.2017

Вуковиќ и Ивановски си заминаа од Работнички

Искусните напаѓачи не се повеќе дел од „романтичарите“

Иван Вуковиќ и Филип Ивановски се играчите кои летово си заминуваа од Работнички. И на обајцата напаѓачи им истече договорот, и истиот не им е продолжен со што можат слободно да си побараат нова фудбалска средина. И двајцата беа доведени за да ја подобрат играта во офанзива на Работнички, но не дека направија некоја сериозна разлика. Од друга страна пак, доведен е Стојанче Велинов, а Работнички е во потрага сега и по замена за двајцата гореспоменати.Датум: 07.06.2017, 11:44
Статијата е прочитана 968 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense