| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.09.2017

Толку од Штерјовски во Победа

Победа и досеганшниот нејзин тренер Зоран Штерјовски се разделија. За ден-два прилепчани ќе имаат нов тренер.

Зоран Штерјовски и Победа се разделија. Стратегот повеќе не е на чело на прилепскиот тим. По поразот од Работнички, Штерјовски си поднел оставка, аистата била прифатена од страна на клубот. Во следните денови ќе биде назначен нов тренер, а дотогаш тренинзите ќе ги водат помошниците Вршкоски и Ќебакоски.

 


 Датум: 21.09.2017, 13:20
Статијата е прочитана 1613 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense