| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.05.2017

ПОЛУВРЕМЕ БЕЗ ГОЛЕМИ ВОЗБУДУВАЊА: Шкендија и Пелистер остануваат на „нула“

И двете екипи повеќе внимаваат на својот гол, а најголемата шанса ја имаше Пелистер преку Божиновски

Шкендија и Пелистер по првиот дел во купот од финалето на Македонија играат 0:0. Во првиот дел немаше преголеми изненадувања, а најголема шанса за водство на една од екипите имаше Пелистер.
Убав удар од далечина на Боби Божиновски во 34. минута, но, топката мина само над голот на Тетовци.
Очекуваме далеку подобро и поатрактивно второ полувреме.Датум: 17.05.2017, 17:57
Статијата е прочитана 793 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense