| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Ивановиќ нов играч на Победа

Напаѓачот од Црна Гора е нов играч на прилепчани.

Иван Ивановиќ е нов играч на Победа. 27. годишниот црногорец доаѓа во Прилеп за да ги засили редовите на Победа, која во есенскиот дел имаше големи проблеми да освои бодови. Тој претходно има играно за екипите на  Челик Никшиќ, Младост Подгорица, Рудар Пљевља,Морнар Бар а како интернационалец и за тимот на Атурај од Казахстан. Прогласен е и за најдобар играч на шампионатот на Црна Гора за сезоната 2013/14 кога го бележи и првиот настап за репрезентацијата.Датум: 25.01.2018, 13:47
Статијата е прочитана 977 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense