| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.02.2017

Агим се сретна со старите пријатели (ФОТО)

„Тоа беше средба со моите стари пријатели Буба, Цуцули и Бесарт на аеродромот во Истанбул“ вели Агим Ибраими

Оваа зима сите фудбалски патишта водат за и од Истанбул. Па така вчера на аеродромот во најголемиот турски град, во исто време беа фудбалерите на Шкендија кои чекаа авион за кон Македонија и Агим Ибраими, кој пак го чекаше својот авион за лет кон Астана.

„Да, тоа беше средба меѓу мене и моите стари пријатели од Шкендија Буба Хасани, Ардијан Цуцули и Бесарт Ибраими. Тоа кусо време колку што бевме заедно во едно кафуле во аеродромот на Истанбул, го искористивме да си направиме муабет“ ни изјави Агим Ибраими.

 Датум: 07.02.2017, 14:24
Статијата е прочитана 4308 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense