| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Репрезентативците слетаа во Тел Авив (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Израел пред саботниот дуел со домаќините во квалификациски меч за Светското првенство во Русија во 2018 година

Репрезентативците слетаа во Тел Авив, од каде што автобус продолжуваат во северниот град Хаифа, каде што во сабота се игра мечот. Денеска во 19 часот, репрезентативците ќе го одработат тренингот на стадионот „Сами Офер“.Датум: 31.08.2017, 15:37
Статијата е прочитана 1192 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense