| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2018


Вербек: Ја не го доведов Ѓорѓев тука


Тренерот на Твенте има очигледен проблем со нашиот интернационалец кој е во немилост на својот претпоставен.


Никола Ѓорѓев има проблеми во Твенте. Тоа не е новина. Не играше мината полусезона, а еве сега тренерот на првиот тим даде свое мислење околу нашиот репрезентативец.
„Јас прв пат гледам тука некој играч да е доведен на двегодишна позајмица. Немам сретнато такво нешто на друго место. Тоа се случило пред јас да бидам назначен за прв тренер и не одговарам за тоа. Очигледно дека и неговиот матичен клуг Грасхоперс не го сака назад во своите редови“ - изјави Вербек за холандските медиуми.


 



Датум: 20.01.2018, 13:44
Статијата е прочитана 1728 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense