| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.12.2017

Вардар со пакетчиња ги израдуваа дечињата од ОУ „Партенија Зографски“

Дел од Вардаровите првотимци се најдоа во улогата на „Дедо Мраз“ и поделија подароци на учениците од ова училиште

Четири првотимци на Вардар, попладнево беа дел од Новогодишната приредба во ООУ „Партенија Зографски“ во населбата Кисела Вода. Учениците од ова училиште со приредба го најавија почетокот на празнувањето на Новата Година.

„Црвено-црните“ му подарија на училиштето фудбалски топки, и добија благодарница за учеството во оваа приредба. Потоа вардаровите играчи Брдаровски, Петковски, Стојчевски и Ричков делеа пакетчиња на дечињата од ова училиште.Датум: 21.12.2017, 20:55
Статијата е прочитана 707 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense