| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.05.2017

Баже го сруши рекордот на Чоко

Илијоски го постигна својот 126. гол во ПМФЛ

Баже Илијоски и официјално е најдобрито стрелец во македонската прва фудбалска лига. Тој пред само неколку минути го постигна третиот гол за Пелистер на мечот против Силекс, ги постави во тој момент актуелните 3:3, и со овој погодок го сруши рекордот за најмногу голови во нашата елитна фудбалска лига вкупно 126. во кариерата.
Баже секоја чест.Датум: 21.05.2017, 18:05
Статијата е прочитана 7014 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense