| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.01.2018


Шкендија во Охрид без Абдурахими и Асани


*Тренерот Ќатип Османи не ги стави на листа овие двајца играчи, тоа значи дека и дефинитивно не смета на нив во пролетниот дел

 

Шкендија попладнево заминува во Охрид каде што до 16 јануари ќе се подготвува и каде би требало да одигра две пријателски средби. Но на листата патници ги нема Бесарт Абдурахими и Џелил Асани, тие ќе си тренираат во Тетово се додека не се реши што со нив. Овој потег на Османи значи дека тој и дефинитивно не смета на нив во пролетниот дел.Датум: 09.01.2018, 16:10
Статијата е прочитана 1641 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense