| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.07.2017

Работнички со Динамо Минск на 13 јули на ФФМ

И официјално првата средба се игра во Скопје со почеток во 18 часот. Шкендија во исто време ќе игра како домаќин во Струмица против Хелсинки

Работнички и против Динамо Минск, прв меч од второто квалификациско коло во ЛЕ, ќе игра на ФФМ. Дуелот е закажан за 13 јули (четврток) со почеток во 18 часот.
И Шкендија на првиот меч е домќин, но таа против Хелсинки ќе игра во Струмица, исто така од 18 часот. Реваншните се играа на 20 јули во Белорусија и Финска.Датум: 07.07.2017, 12:13
Статијата е прочитана 1861 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense