| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.12.2017

Шкупи и Мбела официјално раскинаа

По обостран договор, напаѓачот повеќе не е дел од тимот од Чаир. Заминува или во Албанија или во Косово.

Французинот емануел Мбела и официјално си замина од тимот на Шкупи. Ова предмалку го потврдија од клубот,  со напомена дека соработката со овој интернационалец е прекината по обостран договор. Тој има понуди од Албанија односно Косово и наскоро ќе се приклучи на некоја екипа од овие две земји.
Од друга страна пак, од Шкупи најавуваат дека освен Мбела зимава најверојатно ниту еден друг фудбалер нема да си замине затоа што сите и се под договорт, односно само ќе се носат засилувања.

 

 Датум: 28.12.2017, 11:14
Статијата е прочитана 1442 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense