| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.04.2017

Тим на 29. коло според „Македонски спорт“

Бесарт Ибраими е играчот на 29. коло во изборот на „Македонски спорт“. Фудбалерот на Шкендија на дербито со Вардар постигна два гола. Тетовските „црвено-црни“ по три и пол години во Тетово го совладаа актуелниот шампион (3-1), но за жал со трите бода не ја загрозија лидерската позиција на Вардар.


 Датум: 28.04.2017, 11:21
Статијата е прочитана 2520 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense