| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.07.2017

Вардар и дефинитивно не потпишува со Лима

Откако не ја мина пробата, на Бразилецот му е кажано дека Вардар нема да намера го ангажира

Матеус Лима Круз сепак нема да биде дел од Вардар на претстојниот двомеч со Малме. Имено како што велат последните информации од таборот на нашиот шампион, интернационалецот од Бразил не задовиолил на пробата па така раководството на Вардар нема да го ангажира. Инаку експедицијата на Вардар заврши со подготовките во Австрија и утре пристигнува во Скопје.


 Датум: 02.07.2017, 15:15
Статијата е прочитана 5948 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense