| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.01.2018

Љамчевски во Камза, Ѓоргиевски во Теута

Двајца наши бекови се пред трансфер во клубови од Албанија

Благоја Љамчевски е пред трансфер во Камза а Бојан Ѓоргиевски во Теута. И двајцата се искусни бекови кои досега играа за Пелистер и Мачва, и двајцата се интересни за фудбалскиот пазар во Албанија. Инаку за услугите на Љамчевски силно е заинтересиран и Шкупи, имено од страна на чаирчани се истакнуваше дека трансферот е пред реализација, но сега во игра е Камза.
Датум: 06.01.2018, 12:11
Статијата е прочитана 1854 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense