| контакт | маркетинг
22.01.2018

*Откако и дефинитивно заздрави од повредата, Стефан Костов вредно работи на подготовките и секако дека ќе биде еден од најважните „шрафови“ во тимот на Ренова во пролетниот дел
22.01.2018
Флорент Османи на пролет ќе го носи дресот на Гостивар. Тука се и голманот Бајрами како и екс играчот на Шкупи, Фатмир Арифи.
22.01.2018

*Селекторот Игор Ангеловски пред ждрепката за Лигата на нации во  среда со свој став:„Немам некои посебни желби, противниците не се наивни но, еве би сакал во нашата група да не се паднат Ерменија и Косово“.
22.01.2018
Петар Канзуров за прв пат ќе се испроба како интернационалец, во втората лига на Малта.
22.01.2018
Хуан Фелипе беше најавен за денеска дека ќе дојде во Анталија, додека Марментини и натаму не се приклучил на тренинзите
22.01.2018
Тетовци загубија од Цирих со 1:2 во својата прва контрола во Анталија. Трет меч оваа зима на некоја наша екипа во Анталија и трет пораз
22.01.2018
Дознаваме дека екс голманот на Работнички има отворена понуда од Скопје за да се пресели на Автокоманда но, тој сеуште размислува каде да ја продолжи неговата кариера.
22.01.2018
Чаирчани утринава заминаа во познатиот туристичко - спортски центар во Турција, каде покрај вообичаените тренинзи ќе одиграат неколку пријателски средби со силни противници. Во експедицијата се и новаците Илијоски, Вујчиќ, Љамчевски, Броја...
22.01.2018
Ривалите за висок пласман во пролетниот дел, предмалку со ист авион заминаа во Анталија, каде ќе ја одработат најважната фаза од зимските подготовки. Тренерите на двата тима Станковски и Тасевски, заедно со своите соработници, но и дел од играчите имаа што да си кажат на скопскиот аеродром пред полетувањето
22.01.2018
Никола Ѓорѓев, еден од најнадежните македонски фудбалери ќе биде на проба во австрискиот клуб, пред да биде донесена одлука дали ќе биде ангажиран
21.01.2018
Утре во 13 часот, есенскиот првак ќе ја отвори серијата пријателски мечеви во Анталија. Спаринг партнер ќе биде екипата на Цирих, еден од најдобрите клубови во Швајцарија. Инаку Шкендија во одлична атмосфера ги одработи првите тренинзи во Анталија
21.08.2018
Екс играчот на Работнички во моментов е во Германија каде што се обидува да обезбеди ангажман во германскиот второлигаш.
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.01.2018
22.01.2018
22.01.2018
22.01.2018
22.01.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense