| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.11.2017

Голеада под „Тумбе Кафе“

Пелистер со 5:2 ја совлада Победа во првиот 1/4 финален меч од Купот на Македонија

По се изгледа дека по првите мечеви од 1/4 финалето на Купот на Македонија ги имаме и трите полуфиналисти. Имено во Битола домашниот Пелистер со 5:2 славаше над Победа, во меч со многи голови, два пенали и водство на прилепчани од 1:0.
Во Тетово „гипсарите“ со головите на Петковски и Костов го победија Скопје со 2:0 и со убава предност патуваат во реваншот, додека Академија Пандев на гости кај Тетекс славеше со 2:0 и се чини ги разреши сите дилеми околу севкупниот победник.

РЕЗУЛТАТИ
ПЕЛИСТЕР - ПОБЕДА 5:2
РЕНОВА - СКОПЈЕ 2:0
ТЕТЕКС - А. ПАНДЕВ 0:2
*Реваншите се играат на 29.11.2017 (13 часот)Датум: 08.11.2017, 15:19
Статијата е прочитана 2197 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense