| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.2017

ФК Ренова: Го донесовме еден од најскапите тренери во Македонија

Раководството на „гипсарите“ не го крие своето задоволство што денеска успеа да го врати Влатко Костов

Влатко Костов од денеска е нов тренер на Ренова. Задоволството во редовите на „гипсарите“ е големо. Тие не кријат дека ангажирале екстра квалитетен стратег.
„Можеме да кажеме дека сите во клубот, и ние од раководството но и играчите, сме задоволни што ете Влатко Костов се врати кај нас, во Ренова. Задоволството е уште поголемо, ако се знае дека успеавме да го ангажираме еден од најдобрите но и најскапи тренери во Македонија. Секако дека со Костов во блиска иднина очекуваме и подобри резултати“ изјавија челниците на „гипсарите“.Датум: 14.06.2017, 19:07
Статијата е прочитана 5777 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense