| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.08.2018

Симоновски потпиша за Сепси


Напаѓачот веќе се договори со романците и е претставен како нов член на клубот.


Марко Симоновски ќе го спасува тимот на романски Сепси од испаѓање. Претпоследниот тим во романскиот шампионат го ангажираше нашиот интернационалец во обид да се спаси од најлошото, а кој може тоа подобро да го направи од нашиот голгетер. Тој во Лахри буквално експлодираше, постигна голем број на погодоци, па беше јасно дека ќе го замени финскиот шампионат, за некој поквалитетен. Сепси има 15. бодови во моментов на табелата, има шанса да се искачи погоре. Симоновски и клубот во моментов се на подготовки во Анталија.Датум: 17.01.2018, 12:58
Статијата е прочитана 717 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense