| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.07.2017

Литванци му судат на Работнички, Словаци на Шкендија

Франсоа Летесиер од Франција пак е делегиран за главен судија на мечот Пелистер - Лех Познањ

Франсоа Летесиер од Франција ќе биде главен судија на мечот во Струмица меѓу Пелистер и Лех Познањ. Меч кој ќе започне во 19 часот се игра во четврток, инаку тоа е реванш од првото квалификациско коло во ЛЕ.
Манфредас Лукјанцукас од Литванија, заедно со своите сонародници, ќе ја дели правдата на средбата Работнички - Тре Пене. Додека Петер Карлович од Словачка е одреден за главен судија на средбата во Кишињев меѓу Дачија и Шкендија.Датум: 03.07.2017, 12:31
Статијата е прочитана 1154 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense