| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.06.2017

Пеев потпиша за Пелистер

Оливер Пеев е второто засилување во таборот на „зелените“. Станува збор за искусен играч од средниот ред кој последните две години ги мина во Грција

Оливер Пеев (29) е најновото име во таборот на Пелистер. По Благоја Љамчевски, Пеев е второто засилување во редовите на освојувачот на Купот на Македонија. Пеев последните две години ги мина во Грција а претходно беше член на Вардар, Тетекс, Шкендија и Металург.Датум: 09.06.2017, 11:46
Статијата е прочитана 6555 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense