| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.09.2017

Португалецот Мартинс ќе суди Италија - Македонија

Тој ќе биде делител на правдата на средбата во Торино која се игра на 6 октомври со почеток од 20:45 часот

Тиаго Мартинс од Португалија е делегиран за главен судија на квалификациската средба меѓу Италија и Макендија која се игра во Торино на 6 октомври. Помошници ќе му бидат неговите сонародници Рикардо Сантос и Луис Кампос.

 Датум: 29.09.2017, 19:04
Статијата е прочитана 430 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense