| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.02.2017

(ФОТО) Струмица ги дочекува Победа и Пелистер со лош терен

Дербито ќе се игра на стадионот „Младост“, чиј терен не ги задоволува прволигашките стандарди

Победа и Пелистер денеска од 14 часот го играат дербито на 19. или првото  пролетно коло во тековниот шампионат. Сепак информациите од вчера, секако и фотографиите велат дека теренот на стадионот „Младост“ во Струмица не ги задоволува прволигашките стандарди.
Датум: 19.02.2017, 11:21
Статијата е прочитана 2286 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense