| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.02.2017

ФФМ го помести стартот на Втората лига за 4 март

Место на 25 февруари, пролетниот дел во Втората лига ќе започне една недела подоцна

Фудбалската Федерација на Македонија, односно Комисијата за натпревари, ја уважи молбата на неколку клубови од Втората лига и го помести стартот на пролетниот дел. Па така наместо на 25 февруари (сабота), како што беше планирано, втората полуетапа од првенството во нашата Втора лига ќе започне на 4 март.Датум: 13.02.2017, 17:17
Статијата е прочитана 1605 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense