| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.05.2017

Алиоски троен асистент!

Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски, продлжува со одличните настапи за Лугано во швајцарското првенство

Џани, које втор стрелец во лигата, овојпат не ја затресе противничката мрежа, но затоа, пак, асистираше при сите три голови на Лугано во триумфот на неговата екипа против Сент Гален со 3:2. Со овие три асистенции, Алиоски има вкупно 14 додавања за гол, а има постигнато и 16 голови.
Со оваа победа, Лугано се зацврсти на четвртото место на табелата во Швајцарското првенство, со еден бод заостанување зад Сион.Датум: 16.05.2017, 22:03
Статијата е прочитана 1313 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense