| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Шкендија влегува во ритам, падна и Окжетпес

Со головите на Меџедовиќ и Асани, тетовци славеа со 2:1 над тимот од Казахстан

Деби гол на Дино Меџедовиќ за Шкендија, нова стрелба на младиот Шпенд Асани, сето тоа беше доволно за нов, втор по ред триумф на тетовци на контролите во Анталија. Попладнево Шкендија славеше со 2:1 над Окжетпес, прволигашки тим од Казахстан. Со овој вкупно четврти пријателски меч експедицијата на Шкендија заврши со Анталија и утре се враќа дома.

 Датум: 05.02.2017, 16:57
Статијата е прочитана 2581 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense