| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.07.2017

Ѓоргев промовиран во Твенте

Како што најави Македонски Спорт, Никола Ѓорѓев следните две сезони ќе игра како позајмен играч во холандкиот Твенте

Никола Ѓорѓев и официјално е промовиран во неговиот нов, тим холандски Твенте. Нашиот младински, но и сениорски репрезентативец, заминува во Холандија на двегодишна позајмица, откако Грасхоперс не сакаше да слушне да го ослободи од договорот кој во моментов го има Ѓорѓев со овој клуб. Се инсистираше на позајмица, а Ѓорѓев би требало во овој клуб конечно да ја добие прволигашката минутажа од која реално беше лишен во неговиот инаку матичен клуб Грасхоперс.
Датум: 09.07.2017, 13:37
Статијата е прочитана 3059 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense