| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.06.2017

Шкупи и повеќе од убедлив со Новаци (4:1)

Чаирчани во првиот меч од баражот за влез во Првата лига со 4:1 славеа над Новаци и имаат огромна предност пред реваншот во среда

Фудбалерите на Шкупи се на најдобар пат да останат во елитната лига откако попладново во Штип со 4:1 го победија Новаци во првиот меч од баражот за влез во Првата лига. Чаирчани во текот на целиот меч доминираа, постигнаа четири голови и со тоа се стекнаа со огромна предност пред реваншот кој се игра во среда. Головите кај победничката екипа беа Адем, Бајрами, Мбела и Ариф, а стрелец на почесниот погодок за Новаци беше Котевски.Датум: 04.06.2017, 18:57
Статијата е прочитана 3157 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense