| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.03.2017

Ибраими: Целта е остварена, се надевам дека ќе продолжиме победнички

Македонската репрезентација стави крај на сагата, на гостувањето кај Лихтенштајн славеше со 3:0 за прва победа во квалификациите за СП следната година.

 Со евроголот на Бобан Николов во 43. минута го разбивме тешкиот бункер на домашните аматери, а потоа со двата гола на Илија Несторовски славевме со 3:0. Македонија се радува на првата победа и првите бодови во петтиот меч од квалификациите за СП 2018 година.
„Нашата цел беше побрзо да дадеме гол. Првите 25 минути од натпреварот беше тешко. Но, на крајот целта ја остваривме, и се надевам дека ќе продолжиме со победите“, изјави Бесарт Ибраими.Датум: 25.03.2017, 11:13
Статијата е прочитана 1993 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense