| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.12.2017

Почина Пеце „Асиба“ Дамевски

Вчера во Мадрид почина еден од најголемите некогашни спонзори во мак - фудбалот. Денеска е погребан во неговото Ѓорче во Скопје

Пеце Дамевски, некогашниот газда или спонзор на Македонија Асиба, вчера почина во Мадрид (Шпанија) а денеска е погребан  на гробиштата во Ѓорче Петров. На погребот беа и некогашните играчи од златната генерација на неговата Македонија Асиба, и тоа Марјан Стојкоски - Манта, Тони Наумоски и многи други. Инаку Дамевски важеше за еден од најголемите спонзори кои некогаш вложувале во мак - фудбалот. Пеце Дамевски беше и прв човек на Здружението на прволигашите пред 20 години.Датум: 05.12.2017, 14:07
Статијата е прочитана 3441 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense